ikona 737 194 192
ikona info@zahradniastavebni.cz

Nastavení řídíci jednotky TEMPUS 4 stanice, interiérová

jak nastavit řídíci jednotku závlahového systému

clanek

Řídící jednotka Tempus 4

je pro závlahové systémy, které pracují s 1 - 4 závlahovými okruhy. Více závlahových okruhů je nutných proto, že čerpadlo, které dodává do závlahového systému vodu pod tlakem, nemá neomezený výkon a větší systémy by prostě neutáhlo.

Proto se závlaha rozdělí do několika okruhů, které se zapínají v daný čas jeden po druhém - jakmile skončí zavlažování okruhem 1, hned se spustí okruh 2, pak 3... atd.

Na řídící jednotce se nastaví
  • dny, ve kterých má jednotka zavlažovat (obvykle se nastavují všechny dny)
  • tzv. budget, umožňuje přidávat či ubírat množství vody, kterým bude jednotka zavlažovat, celkově pro všechny programy a všechny okruhy, jedním nastavením (nemusí se měnit čas zalévání jednotlivých sekcí)
  • run time - dobu, po kterou dotyčná sekce zavlažuje (tedy kolik je aktivní sekcí, tolik dob je nutno nastavit), jinými slovy dobu, po kterou z trysek dotyčné sekce stříká voda
  • start time - čas, ve kterém ta která sekce začne zalévat. To, jak dlouho zalévá, se nastavuje v předchozím kroku, tedy run time. Startovací časy jsou seskupeny do tzv. programů (program A a program B), v každém programu lze nastavit tři časy, ve kterých se závlaha spouští.

K dispozici je podrobný návod (ZDE), nicméně jednodušší je zpočátku se orientovat podle instruktážních videí.

Videa jsou k dispozici čtyři:
  • z prvního videa se uživatel seznámí s jednotlivými ovládacími prvky ovládacího panelu řídící jednotky, dozví se, jak provést prvotní nastavení řídící jednotky, tedy nikoliv jak nastavit jednotlivé zavlažovací programy, ale jak nastavit jazyk, ve kterém řídící jednotka zobrazuje informace, jak nastavit časové pásmo a další všeobecná nastavení. Dále se pak uživatel dozví, co se kterým tlačítkem či otočením otočného ovladače nastavuje. Toto video je k dispozici ZDE.

  • ve druhém videu je uveden návod, jak nastavit jednotlivé programy závlah, v podstatě kdy závlaha spustí a jak dlouho bude zavlažovat. V programu A lze nastavit tři časy, v programu B také tři časy (využití všech šesti časů není podmínkou, využijí se jen ty, které jsou po konkrétní podmínky potřeba)

  • třetí video dává návod, jak manuálně spustit závlahu (toto je potřeba hlavně při testování nastavení trysek nebo když je potřeba někdy, výjimečně, zalét ručné mimo nastavení automatické programy)

  • na čtvrtém videu  je k dispozici návod na zprovoznění on line ovládání prostřednictvím WiFi modulu.
Řídící jednotka závlahy - TEMPUS 4 - Základní nastavení

 

Řídící jednotka závlahy - TEMPUS 4 - Nastavení programů

 

Řídící jednotka závlahy - TEMPUS 4 - Manuální provoz

 

Řídící jednotka závlahy - TEMPUS 4 - dálkové WiFi ovládání

Nemáte doma stroj, který zrovna potřebujete? Nevadí...

V naší půjčovně si můžete stroj půjčit. Napište, zavolejte, a stroj si můžete přijet vypůjčit, v případě potřeby vám ho přivezeme až tam, kde ho potřebujete.

ikona

Rychlý kontakt do půjčovny:

+420 737 194 192
info@zahradniastavebni.cz

ikona Potřebujete poradit nebo se jen zeptat?

ikona info@zahradniastavebni.cz